Type to search


Шоубиз

Како Адријана Лима изгледа без шминка

Share


Знаеме дека е прекрасна со шминка, но Адријана Лима изгледа прекрасно и без шминка.


Тоа го открила и самата Лима на Инстаграм, споделувајќи слика веднаш по будењето.


Адријана која ја следи репутација на светска убавица, повеќе пати истакнала дека е благодарна на одличната генетика, но не е тајна дека поранешната сопруга на Марко Јариќ исклучително се грижи за својот изглед.


Еден од важните трикови за убавина на популарниот ангел на Викторија Сикрет, кој овие денови е во Германија, се крие во следните трикови: лицето го мие со кокосова вода која е богата со антиоксиданси кои го забавуваат стареењето (ја користи и фали и Мадона), а кожата ја негува со органски препарати од авокадо кое е богато со калиум и витамините Б и Е кои се важни за хидратација на кожата.Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *