Type to search


Република

Филипче го одржа ветувањето: Милош кој со магаре оди на школо или пешачи по три часа е со добро здравје

Share


 

Малиот Милош е во стабилна здравствена состојба а резултатите од електрокардиографијата и ехокардиографијата се во граница на нормала и тој е добар.


Ова го соопшти министерот Венко Филипче на социјалните мрежи каде преку неколку фотографии докажа дека го исполни даденото ветување.


„Се договоривме за една година повторно да дојде на преглед. Милош ќе расте во здраво дете и ќе биде наш иден спортист“, пишува министерот Филипче.


На деветгодишниот Милош, утрово му беа направени потребните здравствени прегледи. Драго ми е што резултатите од…

Gepostet von Венко Филипче am Montag, 11. März 2019

Овие денови се одвиваше и вистинска хумана мисија. Граѓаните самоиницијативно се организираа и му приредија вистинско изненадување.


Dragi moi kako sto kazav i vetiv na denot BOGOJAVLENIE VODICI i naseto vetuvanje go ispolnivme vecerva so Orce Vecov i…

Gepostet von Dejan Petrusev am Samstag, 9. März 2019Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *