Type to search


Република

Грабеж среде бел ден во НЛБ Банка во Чаир (ВИДЕО)

Share


Грабеж среде бел ден се случил во НЛБ Тутунска банка спроти општината Чаир.

-Во моментов во експозитурата на НЛБ Банка во Чаир се наоѓа полиција која го испитува грабежот на банката, пренесува ТВ 21.Plaçkitet NLB Banka përballë komunës në Çair! Policia arriti! (Po ndodh tani!!)

Gepostet von TV21 am Montag, 15. April 2019


На сила и` ја грабнал чантата: Скопјанка ограбена во центарот на градот

Во текот на вчерашниот ден, Л.Н. (53) од Скопје пријавила дека на ул.„Филип Втори Македонски“, општина Центар, непознат сторител со употреба на сила и одзел чанта во која имало пари и картички.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *