Type to search


Спорт

Интер му понудил нов договор на Мауро Икарди

Share


Интер му понудил нов договор на Мауро Икарди, информираат медиумите на „Чизмата“.


„Кориере Дело Спорт“ известува дека Интер му понудил четиригодишен договор на Аргентинецот со кој Икарди ќе заработува по 6,5 милиони по сезона, а бонусите би биле дополнителни приходи.


Фудбалерот и неговата менаџерка, сопругата Ванда Нара бараа плата од 7,5 милиони по сезона, плус бонусите.
Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *