Type to search


Спорт

Иван Ракитиќ ќе заврши во Минхен?

Share


Спортските медиуми пишуваа дека Интер ја завршил работата и успеал да го убеди хрватскиот фудбалер да пристигне во нивните редови. Иван Ракитиќ би требало да се приклучи на хрватскиот клан во редовите на Нероазурите.


Меѓутоа германските медиуми пишуваат дека за Иван сериозно се заинтересирани и челниците на Баерн Минхен.


Тој е на пат да ја напушти Барселона после пет години поради одбивањето на челниците на каталонскиот клуб да преговараат околу нов договор.

Ракитиќ има искуство со настапи во Бундеслигата, со оглед на тоа дека настапуваше за Шалке три и пол години пред да дојде на Пиринеите.
Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *