Type to search


Убавина и Мода

Кендис Сванеапол блесна на модната недела во Њујорк

Share


Кендис Сванеапол била на АМФАР галата по повод отварањето на модната недела во Њујорк, а 30 годишната мајка на две деца го украде целото внимание кога се појави на црвениот тепих во црно-бел коктел фустан со голема машна на грот.


Фустанот бил креација на модната куќа Росарио и чини околу 2.000 фунти. Целата комбинација ја надополни со црни сандали со кристали и црна чанта.
Со минимална шминка и пуштена брановидна коса, Кендис уште еднаш докажа зошто е една од најубавите жени на светот.
На почетокот на 2018 година манекенката започна бизнис, ја лансираше својата линија за долна облека која самата ја рекламира.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *