Type to search


Убавина и Мода

Ким Кардашијан во тесен фустан со змијски принт

Share


Реалити ѕвездата Ким Кардашијан повторно го привлече вниманието со изборот на облека.


За вечерното излегување во еден њујоршки ресторан, Кардашијан одбра секси модна комбинација – тредновски принт со висок сјај и плишани чизми.


Фустанот со змијски принт е со макси должина, но толку е тесен што ги отцртува сите нагласени облини – акцентот е на градите и задникот. Шминката пак е совршена во темна нијанса на праска, а модни додатоци, се разбира, на драматичниот модел на фустан, не се потребни.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *