Type to search


Убавина и Мода

Кристи Бринкли дефилираше на модна ревија

Share


Кристи Бринкли и нејзината ќерка Сејлор ја имаа честа да ја затворат ревијата на Ели Тахари, која вчера се одржа во рамките на Њујоршката недела на модата.


65-годишниот поранешен супермодел заедно со 20-годишната ќерка дефилираа последни и беа дочекани со овации.
На модното шоу беше претставена колекцијата есен/зима 2019 на израелскиот дизајнер. Кристи чекореше во темнозелен кадифен костум, додека Сејлор изгледаше модерно во кратко фустанче и чизми над колената.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *