Type to search


Здравје

Откриен стар манастирски лек: Се пие секое утро на празен стомак, а штити од стрес и ги чисти крвните садови

Share


Рецептот за овој лек е пронајден во стар манастир. Се користи против триглицериди, холестерол и наслаги на крвните садови, како и за долг век.

Покрај тоа успешно ги чисти крвните садови, стар лек кој ја подобрува еластичноста на крвните садови, спречува инфакрт, настанување на тумор, го поправа видот и го подмладува организмот.


Потребно ви е:


-300 грама лук

-1 килограм лимон со кори ситно изрендани

Ставете да проврие 1,5 литри вода, а потоа намелете го оганот и ставете го измелениот лук и лимонот и поклопете го садот. Исклучиво на тивок оган варете ја смесата 15-15 минути (никако подолго од тоа). Потоа отстранете ја од оган и оставете да се излади. Ова е готов тибетанстки лек кој треба да се сипе и да се чува во поклопен стаклен сад.


Овој лек се зема на празен желудник секое утро и тоа 0,5 децилитри, 25 дена. После направете пауза од 10 дена, па повторете ја постапката се до подобрување на здравствената состојба со употреба на овој лек.Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *