Type to search


Република

Студено утро, затоплување од утре: Ова се температурите низ градовите ширум Македонија

Share


Временската прогноза за денеска е умерено облачно со слаб до умерен североисточен ветер.

Максималните дневни температури ќе достигнат Скопје 5 Целзиусови степени, Маврово -5, Охрид 3, Битола 2, Кавадарци 6, Крива Паланка 2, Берово 1, Дојран 7 степени. Утре времето ќе биде потопло – сончево и потопло со умерена облачност.

Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.


Дневните температури ќе бидат во Скопје 9, Маврово -1, Охрод 6, Прилеп 7, Кавадарци 10, Крива Паланка 7, Берово 6, Дојран 13.


Променет сообраќаен режим на автопатот Велес-Градско

Поради поставување на индуктивни јамки за броење на возила денеска и утре на Автопат А1, делница Велес-Градско ќе се изврши промена на режимот на сообраќај.

Од АМСМ информираат дека градежните работи за поставување на индукативните јамки ќе ги изведува „Виадукт Трејд“.
Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *