Type to search


Република

Знамето на НАТО утре ќе се развиори пред Владата

Share


На свечена церемонија утре ќе биде поставено знамето на НАТО пред Владата на Република Македонија, која наскоро ќе го носи името Република Северна Македонија, најави владината прес служба.

Како што најавија од Владата, во склоп на настанот, свое обраќање ќе има премиерот Зоран Заев.

Претходно утринава од Владата беше отстранет натписот „Влада на Република Македонија“.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *